ro
 
Marți, 13. Ianuarie 2026.

Taxa de acces în staţiunea Şugaş Băi nu va mai fi plătită în zilele de luni şi marţi

23.04.2021

Primăria Municipiului Sfântu Gheorghe informează locuitorii şi turiştii care vor să ajungă în Şugaş Băi că taxa de acces în staţiune nu va mai fi plătită în zilele de luni şi marţi.

Decizia a fost luată din cauza lipsei de personal, însă nu va afecta celelalte servicii din această zonă, cum ar fi colectarea deşeurilor sau întreţinerea zonelor de agrement.

Modificarea intră în vigoare începând de luni, 26 aprilie.

Primăria Sfântu Gheorghe a prelungit contractele pentru garaje și a majorat redevența
08.01.2026

În situația în care proprietarii construcțiilor nu sunt de acord cu noile condiții contractuale, este prevăzută rezilierea contractelor și eliberarea terenurilor de construcțiile provizorii.

Consiliul Local Sfântu Gheorghe a aprobat noile impozite și taxe locale
30.12.2025

Impozitul pe locuinţe rămâne la nivelul minim permis de lege, iar impozitul auto va fi diferențiat în funcție de capacitatea cilindrică și norma de poluare

Sfântu Gheorghe întâmpină Noul An cu concerte şi un show laser spectaculos
16.12.2025

Primăria Sfântu Gheorghe și Casa de Cultură „Kónya Ádám” invită locuitorii orașului la petrecerea de Revelion din centrul municipiului, un eveniment gândit anul acesta în spiritul comunității și al grijii față de animale.